Nutirpus sniegui vaizdas mieste šiurpina: gatvės nusėtos šunų išmatomis
Įkelta:
2021-03-05
Nuotrauka
kakiai
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės ir feisbuko nuotraukos

Tikriausiai visiems teko matyti gyvūnų išmatomis „užminuotų“ šaligatvių, parkų, žaidimų aikštelių ir vaikščioti bandant neįlipti į tas krūveles. Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad gyvūnų išmatos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir daro didelę žalą. Tauragėje, pasak miesto seniūno, specialių dėžučių šunų išmatoms sudėti įrengta daug, belieka tik patiems būti sąmoningiems ir atsakingiems. 

Ne tik neestetiška, bet ir pavojinga

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) naujausiais duomenimis, užregistruotas 151 naminių gyvūnų platinamų ligų atvejis: 49 – toksokarozės, 49 – toksoplazmozės ir 53 – echinokokozės. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Šias ligas platina šunys ir katės – jų ekskrementuose gali būti įvairių kirmėlių bei milijonai ilgai gyvybingomis išliekančių bakterijų. Pasak specialistų, įvairios bakterijos šunų išmatose gali išgyventi net iki keleto metų ir sukelti sunkias ligas, infekcijas. Pavyzdžiui, angiostrongiliozę, kriptosporidiazę, kapiliariazę, pavojingą žmogaus gyvybei. 

Paliktos ant žemės išmatos ilgainiui suyra ir yra išplaunamos į vandens nutekėjimo sistemą, užteršdamos upes, ežerus ir kitus vietinius vandens telkinius. Maudantis tokiuose užterštuose vandens telkiniuose ar gaudant jų žuvį, atsiranda labai didelė tikimybė susirgti toksokaroze, toksoplazmoze, echinokokoze, įvairiomis infekcijomis, salmonelioze.

Nuotrauka
kakiai

Surinkti keturkojo paliktas „dovanėles“ svarbu dėl dar keleto priežasčių. Kai kurie šunys yra kaprofagai – ėda savo ar kitų šunų išmatas. Tai ne tik nemalonus, bet tiek šeimininkui, tiek augintiniui pavojingas įprotis.
Jei augintinis jau yra apsikrėtęs, savo išmatose jis palieka kirminų kiaušinėlių ir gali jais pakartotinai apsikrėsti, taip pat apkrėsti sveikus šunis ir žmones. 

Reikia sąmoningumo

Tam, kad apsaugotume save bei kitus nuo tokių pavojingų ligų ir neterštume aplinkos, reikia visuomenės sąmoningumo renkant šunų ekskrementus. Problemos sprendimas labai paprastas. Tiesiog iš anksto reikia pasiruošti pasivaikščiojimams su gyvūnu – nuolat kišenėje turėti maišelį, į kurį bus galima surinkti šuns paliktas „dovanėles“. Kai augintinis atlieka savo reikalus, tereikia įkišti ranką į maišelį ir su visa sauja surinkti tai, ką jis paliko, o maišelį užrišti ir nunešti į tam tikrose vietose pastatytus gyvūnų ekskrementų konteinerius. 

Pratinti gyvūną elgtis tvarkingai viešoje vietoje būtina jau nuo mažų dienų, yra mokymo namuose metodų, padedančių išmokyti šunį atlikti savo reikalus tik ant žolės, arba tik tam tikroje vietoje lauke. 

Tačiau net ir įpratinus šunį tuštintis tik tam tikrose vietose, būtina surinkti jo ekskrementus. 

Policija gyvūnų savininkus informuoja, kad šunis rekomenduojama vedžioti savivaldybės administracijos įrengtose  gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jos yra, kitais atvejais – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose

 

Dėžučių pakanka

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus teigia, kad šunų išmatoms skirtų dėžučių mieste yra 14-oje vietų: Ateities take, Dainavos, Miško gatvėse, prie J. Tumo-Vaižganto g. 124 namo, prie Sporto mokyklos, Aerodromo gatvėje, prie Stoties-Laisvės gatvių sankryžos, Kartų parke, Tarailiuose dviejose vietose ir, aišku, šunų vedžiojimo aikštelėse.

– Manau, šiuo metu jų pakanka,– sako jis, – juo labiau, kad, pasak Tauragės atliekų tvarkymo centro, maišelius su šunų ekskrementais galima mesti ir į bendro naudojimo atliekų konteinerius.

Pasak seniūno, dar reikėtų dėžutes įrengti Žemaitės ir Prezidento gatvių kvartale, Mažvydo ir Vytauto gatvių gale, prie geležinkelio, ir J. Tumo-Vaižganto gatvės gale. Tai tikriausiai bus padaryta dar šiemet. Tikslesnes vietas, kur turėtų būti pastatytos dėžutės, turėtų nurodyti patys gyventojai. Seniūnas sako pastebėjęs, kad ir jau stovinčios dėžutės kai kur nekokios būklės: jos jau 5–8 metų senumo, viena net buvo susprogdinta.

– Čia ne suoliuką pastatyti, išmatų dėžutę pastatei ir turi prižiūrėti, – sako seniūnas. – Kartą per savaitę, o dažnai ir du, jos turi būti ištuštinamos. Tų žmonių, kurie dirbdavo už pašalpas, dabar neturime, taigi rankų tikrai trūksta.

  Įspėja ir policija

Policija gyvūnų savininkus informuoja, kad šunis rekomenduojama vedžioti savivaldybės administracijos įrengtose  gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jos yra, kitais atvejais – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Draudžiama gyvūnus vedžioti mokyklų, vaikų darželių teritorijose, vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose. Gyvūnų savininkai privalo užtikrinti, kad gyvūnai neterštų laiptinių, liftų, kitų bendrojo naudojimo patalpų. Vežiodami šunis žmonės privalo surinkti jų paliekamus ekskrementus ir kitus teršalus. Už gyvūnų laikymo Tauragės  rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse bei gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus gyvūnų savininkams gali būti taikoma administracinė atsakomybė ir skiriamos nuobaudos.

Kvietė į „parodą“

O feisbuke, kol dar buvo sniego, plačiai pasklido nuotraukos su apipaišytomis „dovanėlėmis“ ir toks postas: „Kai žiemos grožį... keičia... „šūdų grožis“! Reikia... juk sako.. visur rasti pozityvo? Tai šiandien taip ir padarėme! Gal kažkam tai padės neįlipti į š..., juk dabar jis papuoštas. Kažką privers nusišypsoti... O gal ir susigėsti, kad žiemos metu vis „pamiršdavo“ pasiimti maišelį skirtą tokiems reikalams! O dabar... Kviečiame į parodą! Kiek kitokią ir neįprastą! Jei turite įkvėpimo, tai šito „gėrio“ dabar pilna! Tik spėki kurti!“

 

 

Nuotrauka
Rekonstrukcijos projekto projektinė vizija
Rekonstrukcijos projekto projektinė vizija
Įkelta:
prieš 4 valandas
Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas svajoja apie naują, modernų priestatą su terasa, kuriame skaitytojai galėtų prisėsti su kavos puodeliu, paskaityti spaudą. Svajonė labai reali, mat Kultūros ministerijai skyrus lėšų jau parengtas bibliotekos rekonstrukcijos projektas.
Nuotrauka
Mažvydo stadionas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po rekonstrukcijos pasikeitusi Martyno Mažvydo progimnazija sulauks ir stadiono atnaujinimo: jau planuojami rangos darbų pirkimai. „Šaltinio“ progimnazija irgi laukia pokyčių: patvirtintas „Šaltinio“ progimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektas, kuriame erdvę už progimnazijos ketinama pakeisti neatpažįstamai.
Nuotrauka
n
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kaip ir kasmet, įpusėjus pavasariui, mieste darbus pradeda ir seniūnijos apželdintojos. Pirmosios gėlės, kuriomis jos papuoš miestą yra našlaitės.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Svarbiausia asmenų, kuriuos norima paskiepyti,  grupė savivaldybėje yra vyresni nei 65-erių žmonės. Kartu skiepijami ir kitų prioritetinių grupių asmenys. Galimybę pasiskiepyti turi ir didelių įmonių darbuotojai.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienio vakarą, po 18 valandos, Tauragės Jovarų rajone darbavosi ugniagesiai – degė namas
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
1991 m. balandžio 7-oji Lietuvos laisvę gynusiems Tauragės savanoriams buvo ypatinga diena. Tąkart 74 savanoriai prisiekė ginti Lietuvos Respubliką. Apie Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos kūrimąsi mūsų rajone laikraščio vedamajame pasakoja jo iniciatoriai Petras Dedūra ir Sigitas Ozgirdas. 30-ies metų istoriją prisimenantys vyrai braukia ašarą kalbėdami apie sunkų savanorių pajėgų kūrimąsi ir apie tėvų bei senelių Sibire išgyventas kančias.   
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prasidėjus pavasario darbymečiui, žemėje randama nemažai įvairių nesprogusių užtaisų likusių dar nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų. Šie užtaisai nuo ilgo buvimo žemėje surūdijo, jų saugikliai tapo nesaugūs, todėl neatsargus elgesys su tokiais sprogmenimis gali baigtis tragedija, – praneša policija.
Nuotrauka
Tauragės techninių apžiūrų centras
Įkelta:
2021-04-15
Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai, t. y. kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Automobilį parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą, – praneša Regitra.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-15
Antroje savaitės pusėje dangų dažniau niaukstys debesys, kurie vis pasitaškys lietumi, žvarbti vers nemalonus vėjas, tačiau temperatūra palaipsniui kils. Savaitgalio orai kvies laiką leisti lauke, kadangi plūstels šiluma, o lietaus debesys pamažu trauksis.
Nuotrauka
motinystė
Įkelta:
2021-04-15
Laikino budinčio globotojo sąvoka socialinės globos sistemoje atsirado prieš trejus metus. Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai.
Nuotrauka
kult
Įkelta:
2021-04-14
Balandžio 15-ąją minima Pasaulinė kultūros diena. Keldamas Taikos vėliavą, Tauragės kultūros centras kviečia  Mokslo, Meno ir religijos dialogui. Trečiadienį, Kultūros dienos išvakarėse, Tauragės krašto muziejaus, bibliotekos ir kultūros centro komandos susitiks virtualioje viktorinoje, skirtoje Pasaulinei kultūros dienai.
Nuotrauka
Rakauskienė
Įkelta:
2021-04-14
Prieš savaitę, Didįjį penktadienį, savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie savivaldybės administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Jos kandidatūra vertinta palankiai, tarybos opozicijos atstovai džiaugėsi girdėdami pažadus bendradarbiauti. Už kandidatūrą slaptame balsavime pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai. Darbą naujoji direktorė pradės balandžio 19-ąją.
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-04-13
Kaimo bendruomenė „Sartupietis“ pasidalino žinia apie iš Sartininkų į Draudenius vedančio kelio asfaltavimo darbus. Šiuo, iki šiol žvyruotu, keliu dažnai naudojasi vaikus turinčios šeimos, mat juo vykstama į Žygaičių gimnaziją.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-04-12
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-12
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas.