Krantinės tvarkymo projekto pristatyme dalyvavo 5 gyventojai 
Įkelta:
2021-03-05
Nuotrauka
Jūros krantinė
Aprašymas

Gyventojai klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėtasi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo Autorės nuotrauka

Tai, kad susirinkime dalyvavo tik 5 gyventojai, skamba lyg ir juokingai, tačiau, pasak susirinkimo organizatorių, tai daug. Taip jau yra, kad viešo gyventojų susirinkimo prieš pradedant įgyvendinti projektus organizavimas neretai yra tiesiog formalumas. Tačiau būtent tokių susirinkimų metu gyventojai dar gali pakoreguoti projekto sprendinius. Šį pirmadienį ZOOM platformoje su Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto užsakovais ir projekto autoriumi susitikę gyventojai buvo aktyvūs: klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėtasi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo.

Klausė dėl čiuožimo kalnelio

Pirmadienį nuotoliniu būdu surengtame susitikime dalyvavo projekto rengusios bendrovės „Inžinerinis projektavimas“ atstovas, projekto autorius Povilas Jankus, rajono savivaldybės Statybos skyriaus vyr. specialistas Egidijus Montvilas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistas Feliksas Sermontis, Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Drąsutis Brazauskas, Seimo narys Romualdas Vaitkus, miesto seniūnijos specialistas-mentorius Virginijus Žilius. Prie susirinkimo platformoje ZOOM nuolat prisijungę būdavo 4–5 gyventojai (be anksčiau paminėtų asmenų – aut.past.).

Po projekto pristatymo gyventojams leista užduoti klausimus. Pradžią klausimams davė Seimo narys. R. Vaitkus klausė, ar būtų galima grotelėmis uždengti link upės (nuo Dariaus ir Girėno gatvės) vedančiame krantinės take esantį lietaus lataką. Pasak jo, vaikai mėgsta čiuožinėti kalniuku, tačiau kalnelio pabaigoje esantis pusės metro pločio griovelis tam trukdo.

– Gal pavyktų jį padaryti uždarą? – klausė Seimo narys.

Projekto autorius ėmė svarstyti galimybes, ką būtų galima padaryti, o Statybos skyriaus vyr. specialistas E. Montvilas nukirto, kad ten nėra ko čiuožinėti, nes kyla rizika nučiuožti į vandenį.

Seimo narys klausė, ar būtų galima pėsčiųjų taką padengti mulčiumi, nes rudenį jis tampa pažliugęs. Čia statybų skyriaus vyr. specialistas paaiškino, esą mulčius netinka, nes juo bus sunku važiuoti dviratininkams, o kita danga negalima dengti, nes bet koks svoris gali sukelti šlaito irimą.

Nuotrauka
Jūros krantinė

Patikino: šaltinius surinks

V. Žilius prašė atkreipti dėmesį į drenažo sistemą, nes tako pabaigoje, šlaito apačioje, yra daug drenažo vamzdelių, tiestų 1975 m., ir jie yra prasikeitę nuo šlaito judėjimo.

Projekto autorius pažadėjo, kad tam bus skirtas ypatingas dėmesys.

– Tiek šlaito viršuje, tiek apačioje esantis drenažas nėra pamirštas, tai svarbiausias momentas siekiant surinkti šlaitu tekančius šaltinius, – sakė P. Jankus.

Nuotrauka
k
Ekrano nuotrauka. Romualdas Vaitkus (pirmas iš kairės), Povilas Jankus, Feliksas Sermontis, Artūras Gečas, Egidijus Montvilas.

Teirautasi apie galimybę įrengti apšvietimą, tačiau E. Montvilas teigė, jog tokie darbai į projektą neįtraukti, galimai apšvietimas bus įrengtas kitame projekte. Klausta, ar prie laiptų bus įrengti turėklai.

– Bus sutvarkyti laiptų įtrūkimai, nutrupėjimai, atvira armatūra bus nušveista ir apsaugota nuo erozijos. Visa tai bus tvarkoma stipriu remontiniu mišiniu. O laiptų paviršius bus padengtas specialia danga, tokiu mišiniu, kokiu dengiami tiltai siekiant mažinti jų slidumą. Turėklų įrengti nenumatyta, – sakė projekto autorius P. Jankus.

Gyventojas Artūras Gečas klausė, ar prie pėsčiųjų tako (apačioje) bus įrengti suoleliai. E. Montvilas teigė, jog jie projekte nenumatyti, tačiau turėtų būtų įrengti kitame projekte. Susirinkime dalyvavęs buvęs miesto seniūnas V.Žilius pastebėjo, jog kadaise šlaite esančiame take suoleliai keldavo problemų, jie buvo išardyti, nes prie jų būdavo girtuokliaujama, krantinėje, jo žodžiais tariant, „meilės vakarėlių“ mėgėjai primėtydavo butelių.

Gyventojai retai įsitraukia į projekto rengimą

Po susitikimo savivaldybės atstovai padėkojo į nuotolinį susitikimą prisijungusiems gyventojams už dalyvavimą. Bendrovės „Inžinerinis projektavimas“ atstovas P. Jankus pastebėjo, kad jo darbo praktikoje nėra buvę, kad viešame susirinkime aptarti projekto sprendinius būtų sulaukta tokio visuomenės susidomėjim, esą 5 susirinkime dalyvavę gyventojai yra daug.

Kadangi gyventojai nepateikė pasiūlymų susirinkimo metu pristatytiems projekto sprendiniams, priimtas sprendimas projekte nieko nekeisti.

Šių eilučių autorei yra tekę domėtis gyventojų aktyvumu reiškiant savo nuomonę dėl įvairių savivaldybės organizuojamų projektų. Dažnai nutikdavo taip, kad savivaldybės nurodytu terminu gyventojai elektroniniais laiškais jokių pasiūlymų nepateikdavo, o viešuose susirinkimuose nedalyvaudavo.

Kyla klausimas – kodėl? Prieš rengiant straipsnį su šių eilučių autore susisiekė tauragiškis Juozas Montvilas. Vyras teigė prieš keletą dešimtmečių dalyvavęs įrengiant Jūros krantinę ir išsakė nuomonę dėl būtinybės išsaugoti esamą drenažo sistemą. Pasak jo, reikėtų nupjauti šlaite augančius didesnius medžius, esą jie siūbuojami judina ir ardo šlaitą. Paklaustas, kodėl gyventojai abejingi jų miestą keičiantiems projektams, jis sakė, kad galbūt jauniems žmonėms tai nerūpi, o senjorams, kuriems viskas įdomu, naudotis šiuolaikinėmis technologijomis sudėtinga. Vyras teigė nemokantis prisijungti prie ZOOM platformos, tačiau savo pasiūlymus teigė išdėstęs Architektūros skyriaus specialistui F. Sermončiui.

Ar į juos buvo atsižvelgta, pasiteiravome E. Montvilo. Statybų skyriaus vyr. specialistas teigė, jog medžių pjovimas derintas su gamtą saugančiomis žinybomis, jie pateikė siūlymus, kuriuos želdinius galima šalinti. Šių eilučių autorės skaičiavimu, projekto schemoje pažymėti šeši medžiai, kurie bus pašalinti.

– E. Montvilas taip pat kalbėjo apie melioraciją. Tačiau mes projekto metu į žemę nelįsime, tai tik kraštovaizdžio sutvarkymo projektas, – sakė Statybos skyriaus vyr. specialistas.

 

Nuotrauka
Rekonstrukcijos projekto projektinė vizija
Rekonstrukcijos projekto projektinė vizija
Įkelta:
prieš 5 valandas
Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas svajoja apie naują, modernų priestatą su terasa, kuriame skaitytojai galėtų prisėsti su kavos puodeliu, paskaityti spaudą. Svajonė labai reali, mat Kultūros ministerijai skyrus lėšų jau parengtas bibliotekos rekonstrukcijos projektas.
Nuotrauka
Mažvydo stadionas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po rekonstrukcijos pasikeitusi Martyno Mažvydo progimnazija sulauks ir stadiono atnaujinimo: jau planuojami rangos darbų pirkimai. „Šaltinio“ progimnazija irgi laukia pokyčių: patvirtintas „Šaltinio“ progimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektas, kuriame erdvę už progimnazijos ketinama pakeisti neatpažįstamai.
Nuotrauka
n
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kaip ir kasmet, įpusėjus pavasariui, mieste darbus pradeda ir seniūnijos apželdintojos. Pirmosios gėlės, kuriomis jos papuoš miestą yra našlaitės.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Svarbiausia asmenų, kuriuos norima paskiepyti,  grupė savivaldybėje yra vyresni nei 65-erių žmonės. Kartu skiepijami ir kitų prioritetinių grupių asmenys. Galimybę pasiskiepyti turi ir didelių įmonių darbuotojai.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienio vakarą, po 18 valandos, Tauragės Jovarų rajone darbavosi ugniagesiai – degė namas
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-04-15
1991 m. balandžio 7-oji Lietuvos laisvę gynusiems Tauragės savanoriams buvo ypatinga diena. Tąkart 74 savanoriai prisiekė ginti Lietuvos Respubliką. Apie Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos kūrimąsi mūsų rajone laikraščio vedamajame pasakoja jo iniciatoriai Petras Dedūra ir Sigitas Ozgirdas. 30-ies metų istoriją prisimenantys vyrai braukia ašarą kalbėdami apie sunkų savanorių pajėgų kūrimąsi ir apie tėvų bei senelių Sibire išgyventas kančias.   
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-15
Prasidėjus pavasario darbymečiui, žemėje randama nemažai įvairių nesprogusių užtaisų likusių dar nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų. Šie užtaisai nuo ilgo buvimo žemėje surūdijo, jų saugikliai tapo nesaugūs, todėl neatsargus elgesys su tokiais sprogmenimis gali baigtis tragedija, – praneša policija.
Nuotrauka
Tauragės techninių apžiūrų centras
Įkelta:
2021-04-15
Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai, t. y. kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Automobilį parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą, – praneša Regitra.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-15
Antroje savaitės pusėje dangų dažniau niaukstys debesys, kurie vis pasitaškys lietumi, žvarbti vers nemalonus vėjas, tačiau temperatūra palaipsniui kils. Savaitgalio orai kvies laiką leisti lauke, kadangi plūstels šiluma, o lietaus debesys pamažu trauksis.
Nuotrauka
motinystė
Įkelta:
2021-04-15
Laikino budinčio globotojo sąvoka socialinės globos sistemoje atsirado prieš trejus metus. Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai.
Nuotrauka
kult
Įkelta:
2021-04-14
Balandžio 15-ąją minima Pasaulinė kultūros diena. Keldamas Taikos vėliavą, Tauragės kultūros centras kviečia  Mokslo, Meno ir religijos dialogui. Trečiadienį, Kultūros dienos išvakarėse, Tauragės krašto muziejaus, bibliotekos ir kultūros centro komandos susitiks virtualioje viktorinoje, skirtoje Pasaulinei kultūros dienai.
Nuotrauka
Rakauskienė
Įkelta:
2021-04-14
Prieš savaitę, Didįjį penktadienį, savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie savivaldybės administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Jos kandidatūra vertinta palankiai, tarybos opozicijos atstovai džiaugėsi girdėdami pažadus bendradarbiauti. Už kandidatūrą slaptame balsavime pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai. Darbą naujoji direktorė pradės balandžio 19-ąją.
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-04-13
Kaimo bendruomenė „Sartupietis“ pasidalino žinia apie iš Sartininkų į Draudenius vedančio kelio asfaltavimo darbus. Šiuo, iki šiol žvyruotu, keliu dažnai naudojasi vaikus turinčios šeimos, mat juo vykstama į Žygaičių gimnaziją.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-04-12
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-12
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas.