Būsimieji pirmokėliai į klases „sukris“ automatiškai
Įkelta:
2021-02-25
Nuotrauka
Mažvydo mokykla
Aprašymas

Planuojama, kad į pirmąsias pradinio ugdymo klases ateinantį rugsėjį susirinks  380–390 mokinių. Autorės nuotrauka 

Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naują priėmimo į Tauragės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą. Jame patikslintos mokyklų teritorijos, ypač tai aktualu mokykloms, prie kurių prijungti nauji skyriai. Šiemet prašymo priimti į mokyklą nereikia rašyti pirmokėlių tėvams – jie automatiškai pateks į įstaigos, kurioje lanko priešmokyklinę klasę, pirmokų sąrašus. 

Pagrindiniai pasikeitimai

Patikslintos mokyklų, prie kurių prijungti nauji skyriai, aptarnaujamos teritorijos. Jas pamatyti galima savivaldybės tinklalapyje.

Nuo 2021–2022 m. m. įteisintas centralizuotas mokinių priėmimas į pradinio ugdymo pirmąsias klases ir patvirtintos vaikų automatinio perkėlimo iš priešmokyklinio ugdymo grupių į pradinio ugdymo pirmąsias klases toje pačioje mokykloje nuostatos. Numatytos galimybės ir tvarka pretenduoti į laisvas vietas priešmokyklinio ugdymo grupėse ir pradinio ugdymo pirmosiose klasėse kitose mokyklose.

Priėmimas į priešmokyklinio ugdymo grupes ir į pirmas pradinio ugdymo klases organizuojamas centralizuotai, t.y. vaikus, lankančius Tauragės rajono švietimo įstaigų ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupes, iki einamųjų metų balandžio 1 d. centralizuoto vaikų registravimo elektroninė programa automatiškai perkelia į mokyklų priešmokyklinio ugdymo grupes (pagal deklaruotą gyvenamąją vietą) arba į tos mokyklos, kurioje lankė priešmokyklinio ugdymo grupę, pirmąsias pradinio ugdymo klases. 

Kada reikia rašyti prašymus?

Prašymai ir dokumentai mokytis bendrojo ugdymo mokyklose naujaisiais mokslo metais (išskyrus į priešmokyklinio ugdymo grupes ir į pirmąsias pradinio ugdymo klases) priimami nuo einamųjų metų kovo 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Į likusias laisvas vietas mokiniai gali būti priimami nuo einamųjų metų birželio 1 d. Per mokslo metus mokiniai priimami į laisvas vietas esančiuose klasių komplektuose, pateikus prašymą mokyklos direktoriui.

Jei vaikas nelanko rajono ugdymo įstaigų ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupių, tėvai dėl priėmimo į priešmokyklinio ugdymo grupes pagal deklaruotą gyvenamąją vietą prašymą dėl priėmimo į mokyklą turi pateikti Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui elektroniniu būdu, adresu www.epaslaugos.lt, nuo balandžio 1 iki rugpjūčio 31 d.

Prašymą savivaldybės administracijos direktoriui reikia pateikti ir tiems tėvams, kurie nori, kad į priešmokyklinio ugdymo grupę jų vaikas eitų ne pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, arba pirmųjų klasių mokinių tėvai, jei pageidauja patekti į kitos mokyklos, nei lankė priešmokyklinę grupę, laisvas vietas.

Dėl vaikų priėmimo per mokslo metus į laisvas vietas priešmokyklinio ugdymo grupėse ir pirmosiose pradinio ugdymo klasėse prašymai priimami nuo rugsėjo 1 d. iki mokslo metų pabaigos.

Tiksliau suskaičiuos rudenį

Kiek priešmokyklinukų rudenį sugužės į klases mokyklose, kol kas sunku tiksliai suskaičiuoti. Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, dabar turimi skaičiai tik preliminarūs. Lopšelyje-darželyje „Kodėlčius“ trijose grupėse mokosi 60 būsimųjų priešmokyklinukų. Po 57 vaikus, rudenį eisiančius į priešmokyklinę klasę, yra „Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje ir Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“. „Ąžuoliuko“ darželyje tokių vaikų yra 78. Tarailių mokyklos darželį lanko 15 būsimųjų priešmokyklinukų, o Skaudvilės gimnazijoje skaičiuojama, kad mokslo metus rugsėjį turėtų pradėti apie 30 priešmokyklinukų. 

Bendras priešmokyklinukų skaičius rugsėjį didės, nes ne visi vaikai lanko darželius.   

Pagal savivaldybės administracijos Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus pateiktą informaciją būsimųjų priešmokyklinukų, gimusių 2015-aisias, rajone užregistruota 517. Iš jų 140 gimė užsienyje.

Būsimųjų pirmokėlių – daugiau nei pernai

Šiuo metu priešmokyklinėse grupėse, pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, mokosi 380 mokinių. 

– Kiek jų susirinks, koks pokytis bus per vasarą, matysime rugsėjį. Bet tikimės, kad panašiai tiek, 380–390, ir ateis į pirmąją klasę, – sakė vedėjas.

Praėjusį rugsėjį į pirmąsias klases mokytis atėjo 350 vaikų. 

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, jo vadovaujamoje įstaigoje mokosi 104 priešmokyklinukai. Didžioji dalis jų ir pasiliks mokytis progimnazijoje. Planuojamos 4 pirmokėlių klasės. Šiemet pirmosiose klasėse mokosi 96 vaikai. 

„Šaltinio“ progimnazijoje 6-iose priešmokyklinėse grupėse mokosi 106 mokiniai. Pasak direktorės Jūratės Lazdauskienės, kitais metais bus formuojamos 4 pirmokėlių klasės, nes daugiau patalpų nėra.  

 

Nuotrauka
Rekonstrukcijos projekto projektinė vizija
Rekonstrukcijos projekto projektinė vizija
Įkelta:
prieš 5 valandas
Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas svajoja apie naują, modernų priestatą su terasa, kuriame skaitytojai galėtų prisėsti su kavos puodeliu, paskaityti spaudą. Svajonė labai reali, mat Kultūros ministerijai skyrus lėšų jau parengtas bibliotekos rekonstrukcijos projektas.
Nuotrauka
Mažvydo stadionas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po rekonstrukcijos pasikeitusi Martyno Mažvydo progimnazija sulauks ir stadiono atnaujinimo: jau planuojami rangos darbų pirkimai. „Šaltinio“ progimnazija irgi laukia pokyčių: patvirtintas „Šaltinio“ progimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektas, kuriame erdvę už progimnazijos ketinama pakeisti neatpažįstamai.
Nuotrauka
n
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kaip ir kasmet, įpusėjus pavasariui, mieste darbus pradeda ir seniūnijos apželdintojos. Pirmosios gėlės, kuriomis jos papuoš miestą yra našlaitės.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Svarbiausia asmenų, kuriuos norima paskiepyti,  grupė savivaldybėje yra vyresni nei 65-erių žmonės. Kartu skiepijami ir kitų prioritetinių grupių asmenys. Galimybę pasiskiepyti turi ir didelių įmonių darbuotojai.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienio vakarą, po 18 valandos, Tauragės Jovarų rajone darbavosi ugniagesiai – degė namas
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-04-15
1991 m. balandžio 7-oji Lietuvos laisvę gynusiems Tauragės savanoriams buvo ypatinga diena. Tąkart 74 savanoriai prisiekė ginti Lietuvos Respubliką. Apie Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos kūrimąsi mūsų rajone laikraščio vedamajame pasakoja jo iniciatoriai Petras Dedūra ir Sigitas Ozgirdas. 30-ies metų istoriją prisimenantys vyrai braukia ašarą kalbėdami apie sunkų savanorių pajėgų kūrimąsi ir apie tėvų bei senelių Sibire išgyventas kančias.   
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-15
Prasidėjus pavasario darbymečiui, žemėje randama nemažai įvairių nesprogusių užtaisų likusių dar nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų. Šie užtaisai nuo ilgo buvimo žemėje surūdijo, jų saugikliai tapo nesaugūs, todėl neatsargus elgesys su tokiais sprogmenimis gali baigtis tragedija, – praneša policija.
Nuotrauka
Tauragės techninių apžiūrų centras
Įkelta:
2021-04-15
Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai, t. y. kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Automobilį parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą, – praneša Regitra.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-15
Antroje savaitės pusėje dangų dažniau niaukstys debesys, kurie vis pasitaškys lietumi, žvarbti vers nemalonus vėjas, tačiau temperatūra palaipsniui kils. Savaitgalio orai kvies laiką leisti lauke, kadangi plūstels šiluma, o lietaus debesys pamažu trauksis.
Nuotrauka
motinystė
Įkelta:
2021-04-15
Laikino budinčio globotojo sąvoka socialinės globos sistemoje atsirado prieš trejus metus. Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai.
Nuotrauka
kult
Įkelta:
2021-04-14
Balandžio 15-ąją minima Pasaulinė kultūros diena. Keldamas Taikos vėliavą, Tauragės kultūros centras kviečia  Mokslo, Meno ir religijos dialogui. Trečiadienį, Kultūros dienos išvakarėse, Tauragės krašto muziejaus, bibliotekos ir kultūros centro komandos susitiks virtualioje viktorinoje, skirtoje Pasaulinei kultūros dienai.
Nuotrauka
Rakauskienė
Įkelta:
2021-04-14
Prieš savaitę, Didįjį penktadienį, savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie savivaldybės administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Jos kandidatūra vertinta palankiai, tarybos opozicijos atstovai džiaugėsi girdėdami pažadus bendradarbiauti. Už kandidatūrą slaptame balsavime pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai. Darbą naujoji direktorė pradės balandžio 19-ąją.
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-04-13
Kaimo bendruomenė „Sartupietis“ pasidalino žinia apie iš Sartininkų į Draudenius vedančio kelio asfaltavimo darbus. Šiuo, iki šiol žvyruotu, keliu dažnai naudojasi vaikus turinčios šeimos, mat juo vykstama į Žygaičių gimnaziją.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-04-12
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-12
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas.