Socialinio būsto laukia 200 tauragiškių
Įkelta:
2021-01-18
Nuotrauka
savivaldybe
Aprašymas

Šiuo metu savivaldybės žinioj iš viso yra 370 socialinių būstų. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius informavo, kad šiuo metu savivaldybė iš viso turi 370 socialinių būstų, kurie nuomojami gyventojams.

„Šiuo metu laukiančių eilėje yra 200 asmenų“, – apie tai, kiek žmonių Tauragės rajone laukia socialinio būsto, laiške redakcijai patikslino K. Bertašius.

Savivaldybės tinklalapyje skelbiama, kad vien praėjusiais metais skelbiamų derybų būdu nupirkti 7 butai: 6 iš jų – 2 kambarių, vienas – 1 kambario.

O štai 2019 metais savivaldybė nupirko net 17 butų, iš kurių 11 – 2 kambarių, 1 – 3 kambarių, o 5 – 1 kambario.

Vieno mokesčio nėra

Už apgyvendinimą socialiniame būste gyventojams taip pat tenka mokėti ir nustatytą nuomos mokestį, tiesa, šis dažnai būna daug žemesnis nei būstų nuomos rinkoje.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendime yra nurodoma, kad socialinio būsto nuomos mokesčio dydis apskaičiuojamas pagal tam tikrą numatytą formulę. Tad vieno fiksuoto mokesčio, kurį turi mokėti visi socialinį būstą nuomojantys žmonės, nėra – savivaldybė jį apskaičiuoja individualiai.

„Kaina priklauso nuo būsto statuso – savivaldybės ar socialinis, taip pat nuo vietovės zonos, daugiabučio tūrio ir iš ko jis pastatytas, aprūpinimu komunaliniais patogumais, ploto ir kitų rodiklių. Socialinio būsto nuoma mikrorajone, 1 kambario 5 aukšte <...> (siekia, – aut. past.) 16,28 Eur; 2 kambarių 5 aukšte 22,72 Eur.“, – raštu dėstė K. Bertašius

Savivaldybės būsto be patogumų kaina, teigė K. Bertašius, taip pat priklauso nuo aukščiau išvardintų rodiklių, o jeigu kalbėtume apie miesto centro ribas (ne Tarailiai, Taurai ir pan.), tai, pvz., 1 kambario nuomos kaina siekia 11,63 Eur.

Būsto laukia dešimt metų

Šilutės rajone gyvenanti Kristina (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) tikino, kad eilėje laukiančiųjų socialinio būsto yra įrašyta jau kone 10 metų ir tik šiais metais tikisi persikelti į naujus namus.

– Kiek teko bendrauti su pažįstamais, visoje Lietuvoje tas pats – žmonės laukia metų metus, – pasakojo Kristina. – Tačiau kai žmogus kreipiasi pagalbos dėl socialinio būsto, tai jam stogo virš galvos reikia dabar, o ne po 10 metų. Tad kur eiti?

Į šį retorinį klausimą atsakymo kol kas nėra. Žmonės verčiasi kaip išmano. Kristina tikino, kad šiuo metu nuomojasi bendrabučio tipo kambarį, nes tai daug pigiau nei nuomotis butą.

– Tualetas ir dušas bendri. Kaimynai ne kokie: pastoviai triukšmas, muštynės. Tačiau taip gyvenu jau ilgus metus ir pripratau. Aš suprantu, kad sąlygos, kokiose man tenka būti, nėra itin geros. Ar galiu išsikraustyti kitur ir sulaukti socialinio būsto? Mano pajamos siekia maždaug 250 eurų per mėnesį. Gyvenu iš išmokos, šiek tiek uždarbiauju. Tad nemanau, kad už tokią sumą kažkas daugiau išeitų, – apgailestavo Kristina.

Moters pajamos per metus siekia maždaug 3 tūkst. eurų.

Kokios turi būti pajamos?

„Tauragės žinios“ panagrinėjo Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą. Pagal jį socialinis būstas nuomojamas sudarant eilę asmenų, kurie deklaravo gautas metines pajamas ir turtą, o nuo šių metų sausio 1 dienos Vyriausybė nustatė, kad valstybės remiamų pajamų dydis siekia 128 eurus, tad tam, kad Tauragės rajono savivaldybėje įgytų teisę į socialinį būstą, asmens be šeimos grynosios metinės pajamos neturi viršyti 40 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio, t.y. 5 tūkst. 120 eurų, o turimo turto vertė negali siekti daugiau nei 56 VRP dydžio, t.y. 7 tūkst. 168 eurų.

Pagal šį įstatymą, jeigu į socialinį būstą norėtų pretenduoti 2 ar 3 asmenų šeima, jos grynosios pajamos turėtų siekti ne daugiau nei 10 tūkst. 240 eurus (80 VRP dydžių) , o turimo turto vertė neturėtų būti didesnė nei 14 tūkst. 336 eurai (112 VRP dydžių).

Keturių ar daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui turėtų siekti ne daugiau nei 2 tūkst. 944 eurus (23 VRP dydžių), o vieno asmens turimo turto vertė – ne didesnė nei 7 tūkst. 168 eurai (56 VRP dydžių).

 

Keturių ar daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui turėtų siekti ne daugiau nei 2 tūkst. 944 eurus (23 VRP dydžių), o vieno asmens turimo turto vertė – ne didesnė nei 7 tūkst. 168 eurai (56 VRP dydžių).

Be to, žmonės, jau gyvenantys savivaldybės socialiniame būste, turi teisę ir į gyvenimo sąlygų pagerinimą, kai gyventojai tampa neįgalūs ir sunkiai juda – tokiu atveju savivaldybė turi išnuomoti tokiems žmonėms specialiai pritaikytą socialinį būstą be eilės.

„Nustatant asmenų ir šeimų teisę į paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti į asmenų ir šeimų turtą ir pajamas neįskaitomos gautos (negrąžintos) paskolos ar jų dalys“, – rašoma įstatyme.

Pretenduojančiųjų sąrašą skelbia viešai

Tauragės rajono savivaldybės administracijos tinklalapyje skelbiamas ir asmenų, pretenduojančių į socialinį būstą Tauragės rajono savivaldybėje, sąrašas. Jame nurodyti žmonių vardai ir pavardės. K. Bertašius „Tauragės žinioms“ paaiškino, kad tai daroma siekiant skaidrumo.

„Savivaldybių administracijos, siekdamos savivaldybės būsto fondo ir socialinio būsto, kaip savivaldybės būsto fondo dalies, sąrašų, taip pat Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašo sudarymo skaidrumo ir aiškumo, skelbia juos savivaldybės interneto svetainėje. Skelbiamame Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąraše nurodomas asmens (šeimos atveju – asmens, kuris pateikia prašymą suteikti paramą būstui išsinuomoti) vardas, pavardė, jo eilės numeris minėtame sąraše. Šie duomenys savivaldybės interneto svetainėje skelbiami tol, kol asmuo ar šeima <...> išbraukiami iš Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašo“, – atsakyme redakcijai dėstė K. Bertašius

Nuotrauka
Sodra
Įkelta:
prieš 15 valandų
Prisijungę prie asmeninės paskyros sodra.lt/gyventojui jau galite patikrinti, kokį pensijų stažą ir kiek pensijos apskaitos vienetų (taškų) įgijote iki 2020 metų pabaigos. Nuo šių rodiklių priklauso, kokio dydžio pensiją gausite ateityje. Šią informaciją „Sodra“ atnaujina kas pusę metų pagal kiekvieno dirbančiojo duomenis.
Nuotrauka
kovo 8
Įkelta:
prieš 17 valandų
Minint Tarptautinę moters dieną miesto centre šurmuliuoja prekiautojai gėlėmis. Pirkėjų netrūksta, prie kai kurių gėlių parduotuvių susiformuoja eilutės, mat į vidų galima patekti tik po vieną asmenį.
Nuotrauka
Asociatyvios Dainoros asmeninio albumo nuotraukos
Asociatyvios Dainoros asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-03-05
Poilsio reikia visiems. Tačiau neįgalius vaikus auginančios šeimos ilgą laiką tokios galimybės neturėjo – net ir ištikus nelaimei ar sutrikus sveikatai palikti savo neįgalaus vaiko jos neturėjo kam. Prieš bene penkerius metus pradėta kalbėti apie atokvėpio paslaugą – apie tai, kad ir Lietuvoje turi atsirasti galimybė negalią turinčius artimuosius prižiūrinčioms, slaugančioms šeimoms trumpam atitrūkti nuo slaugymo. Neseniai tokią paslaugą pradėjo teikti Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras. Atsiliepimai – patys geriausi.
Nuotrauka
kakiai
Įkelta:
2021-03-05
Tikriausiai visiems teko matyti gyvūnų išmatomis „užminuotų“ šaligatvių, parkų, žaidimų aikštelių ir vaikščioti bandant neįlipti į tas krūveles. Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad gyvūnų išmatos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir daro didelę žalą. Tauragėje, pasak miesto seniūno, specialių dėžučių šunų išmatoms sudėti įrengta daug, belieka tik patiems būti sąmoningiems ir atsakingiems. 
Nuotrauka
šunys
Įkelta:
2021-03-05
Ketvirtadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistės kartu su policijos pareigūnais surengė neplaninį patikrinimą pas registruotą šunų veisėją Jurbarke. Šunų laikymo sąlygos pribloškė, išsiaiškinta, jog vienas ten laikomų šuniukų buvo įsigytas Dainavos gatvėje. Įtariama, jog ir šio šuns balso stygos buvo pakirptos.
Nuotrauka
Jūros krantinė
Įkelta:
2021-03-05
Tai, kad susirinkime dalyvavo tik 5 gyventojai, skamba lyg ir juokingai, tačiau, pasak susirinkimo organizatorių, tai daug. Taip jau yra, kad viešo gyventojų susirinkimo prieš pradedant įgyvendinti projektus organizavimas neretai yra tiesiog formalumas. Tačiau būtent tokių susirinkimų metu gyventojai dar gali pakoreguoti projekto sprendinius. Šį pirmadienį ZOOM platformoje su Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto užsakovais ir projekto autoriumi susitikę gyventojai buvo aktyvūs: klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėtasi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-03-04
Apie brandos egzaminus šiemet viešojoje erdvėje girdėti visokių kalbų – sunku pasiruošti mokantis nuotoliniu būdu, gal vertėjo jų atsisakyti, rezultatai bus prastesni. Nedžiūgauja ir kalbinti abiturientai – rezultatai tikrai bus gerokai prastesni, nes mokytis baigiamosios klasės kursą nuotoliniu būdu tikrai nėra lengva ir paprasta. Abiturientai save įvardija karta, kuriai teko išgyventi šį baisų laikotarpį tikrai nepavydėtinomis sąlygomis ir labai tikisi, jog ties jų karta tai užsibaigs ir kiti galės grįžti į normalų, visiems priimtiną gyvenimą.
Nuotrauka
Krantinė
Įkelta:
2021-03-04
Šiomis dienomis žiema dar primins apie save, tad pavasarinę šilumą teks kuriam laikui pamiršti. Sugrįš ne tik neigiama temperatūra, bet ir mišrūs krituliai. Vėl sulauksime šlapdribos, protarpiais ir sniego. Negana to, žvarbumo pojūtį lauke stiprins ir gūsingas vėjas. 
Nuotrauka
kovo 11
Įkelta:
2021-03-04
Kovo 11 dieną Tauragės kultūros centras organizuoja iniciatyvą „Vėliavų tiltai“. Tą dieną nuo tiltų vėliavų leitmotyvas trispalviais ornamentais nubanguos per viso rajono kaimus ir miestelius. Keletą dienų prieš aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami jungtis į interaktyvų žygį „Valstybingumo keliu“.
Nuotrauka
ledas
Įkelta:
2021-03-03
Šiuo metu ledas vis dar dengia Keramikos, Batakių, Skaudvilės tvenkinių ir ant kitų rajone esančių  mažesnių vandens telkinius. Savaitgalį sinoptikams prognozuojant nedidelį atšalimą, gali susidaryti įspūdis, kad ledas bus pakankamai tvirtas ir saugus, lipti ant jo yra pavojinga, – įspėja Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.
Nuotrauka
laipteliai
Įkelta:
2021-03-01
Pirmadienį gyventojai nuotolinio susitikimo metu bus supažindinti su projektu, kurio metu ketinama sutvarkyti Jūros krantinės ir šlaito dalį nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento. Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui. Kitapus pėsčiųjų tilto, link Vasaros estrados, nuslinkusi krantinė kol kas nebus tvarkoma – vyksta teisminiai procesai su šlaito tvarkymo darbus atlikusia įmone. 
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-02-27
​​​​​​​Grūdines kultūras auginantys žemdirbiai susirūpinę. Nerimo atsirado iškritus sniegui ant šiltos žemės. Sniego daug, ir jei jo danga išliktų ilgiau, padidėtų sniego pelėsio atsiradimo tikimybė, o tai grėsmė netekti derliaus. 
Nuotrauka
ledonešis
Įkelta:
2021-02-26
Jūros ir Akmenos upėse prasidėjo ledonešis. Apie piet ledų sangrūda fiksuota ties Pagramančiu. Tauragę ledo lytys turėtų pasiekti šį vakarą.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-02-26
Pirmadienį Tauragėje aptikta dar viena nelegali šunų veisykla. Trijų kambarių bute buvo laikomi 27 šunys. Kai kuriems, kaip spėjama, kad nelotų, buvo pakirptos balso stygos. Įtariama, kad dalis augintinių gali priklausyti šunų veisėjai iš Gaurės gatvės, moteriai, kuriai dar rugsėjį uždrausta veisti šunis. Pasak veterinarijos specialistų, šunų veisėjai, kuriems uždrausta vykdyti veiklą, neretai draudimų nepaiso. Ši veikla jiems – tarsi pinigų „kalykla“, stengiamasi užauginti kuo daugiau įvairių veislių šuniukų ir juos parduoti. Jų požiūris į gyvūną – atsainus, o negaudami meilės šių šunų „gamyklų“ augintiniai auga mažais monstriukais. Patekę į naujų šeimininkų rankas jie nemoka tvarkingai atlikti gamtinių reikalų, nejaučia poreikio susidraugauti su žmogumi.
Nuotrauka
Mažvydo mokykla
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naują priėmimo į Tauragės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą. Jame patikslintos mokyklų teritorijos, ypač tai aktualu mokykloms, prie kurių prijungti nauji skyriai. Šiemet prašymo priimti į mokyklą nereikia rašyti pirmokėlių tėvams – jie automatiškai pateks į įstaigos, kurioje lanko priešmokyklinę klasę, pirmokų sąrašus. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-25
Valstybiniai brandos egzaminai, kaip skelbia Švietimo, sporto ir kultūros ministerija, šiemet prasidės birželio 7 dieną, arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-02-25
Pirmadienį Tauragėje aptikta dar viena nelegali šunų veisykla. Trijų kambarių bute buvo laikomi 27 šunys. Kai kuriems, kaip spėjama, kad nelotų, buvo pakirptos balso stygos. Įtariama, kad dalis augintinių gali priklausyti šunų veisėjai iš Gaurės gatvės, moteriai, kuriai dar rugsėjį uždrausta veisti šunis. Pasak veterinarijos specialistų, šunų veisėjai, kuriems uždrausta vykdyti veiklą, neretai draudimų nepaiso. Ši veikla jiems – tarsi pinigų „kalykla“, stengiamasi užauginti kuo daugiau įvairių veislių šuniukų ir juos parduoti. Jų požiūris į gyvūną – atsainus, o negaudami meilės šių šunų „gamyklų“ augintiniai auga mažais monstriukais. Patekę į naujų šeimininkų rankas jie nemoka tvarkingai atlikti gamtinių reikalų, nejaučia poreikio susidraugauti su žmogumi.