Patvirtintas krizinis 2010 metų biudžetas
Įkelta:
2010-03-02
Nuotrauka
Aprašymas
Svarstydami šių metų biudžetą rajono politikai nebuvo nusiteikę liūdnai – jis esą didesnis nei kitų rajonų. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Savivaldybės Taryba patvirtino krizinį rajono biudžetą. Tarybos posėdis buvo emocingas.

Mero klausimo nesvarstė

Tarybos nariai, nors ir paraginti Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje Viktoro Kovšovo, taip ir neįtraukė į posėdžio darbotvarkę klausimo dėl mero Prano Petrošiaus išrinkimo teisėtumo. Ir V. Kovšovas, ir Taryba informuota, kad bus laukiama Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo. Teismui P. Petrošius apskundė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2009-ųjų gruodžio 16 dienos sprendimą, kad jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Bylą teismas turėtų nagrinėti kovą.

Svarstant klausimą dėl Tauragės rajono savivaldybės strateginio veiklos plano 2010–2012 metams patvirtinimo žodžiais apsisvaidė Tarybos narys Antanas Stankus ir meras Pranas Petrošius.

– Man kilo klausimas dėl savivaldybės internetinės svetainės. Kam ji padaryta? Atsivertus svetainę, vienos mero nuotraukos. Atsiverskite anglišką šios svetainės variantą: ar yra nors žodis apie verslą, ir pabandykite pasižiūrėti, ką ten anglų kalba užsienietis gali pasiskaityti. Strateginiame plane rašoma, kad į Tauragę pritraukta 62 milijonai litų tiesioginių užsienio investicijų. Kiek konkrečiai savivaldybė pritraukė užsienio investicijų į rajoną? – klausė A. Stankus.

Šie klausimai supykdė P. Petrošių.

– Dėl nuotraukų tai labai prašau mūsų tarnybos patarpininkauti ir įdėti pono Stankaus nuotrauką šalia manęs būtinai. O dėl investicijų noriu atsakyti, kad čia yra visi projektai, pritraukiami iš Europos Sąjungos lėšų, – atsakė meras ir pasiūlė A. Stankui savaitgalį nueiti į sendaikčių turgų, esą Taryba – ne turgus.

Eisim dar didesniais žingsniais?

Plojimais politikai pasitiko 2010-ųjų rajono savivaldybės biudžetą. Jis patvirtintas vienbalsiai.

Šių metų rajono biudžetas sudaro 88,2 mln. litų pajamų ir išlaidų. Tai 21,7 proc. mažiau nei pernai. 70 proc. biudžeto lėšų šiemet sudarys valstybės biudžeto dotacijos, 30 proc. – vietos rinkliavos įplaukos.

Krizinis biudžetas mažina visas savivaldybės išlaidas, išskyrus socialines išmokas. Finansavimas mažinamas daugeliui sričių – švietimui, aplinkos apsaugai, sportui. Turimų 6,4 mln. litų, skirtų išmokėti pašalpoms, šiemet užteks vos pusmečiui, daugiau lėšų vargstantiesiems padėti ketinama prašyti valstybės.

Ką tik patvirtintą savivaldybės biudžetą politikai vadina kriziniu, tačiau sako, kad jis ne beviltiškas. Pasak Tarybos nario socialdemokrato Rimanto Parnarausko, Tauragėje gyvenimas nesustos ir eis dar didesniais žingsniais negu pernai.

Liberalcentristė Iveta Skurvydienė pastebėjo, kad mažai lėšų iš biudžeto planuojama skirti kultūrai.

– Tauragėje nėra kultūros koncepcijos, – sakė I. Skurvydienė.

Socialdemokratas Stasys Lapė pasigedo Tarybos narių aktyvesnio darbo svarstant svarbius visuomenei sprendimus.

– Čia susibėgam trumpai, pasišnekam ir išsivaikštom savo reikalų tvarkyti, – kolegoms priekaištų negailėjo S. Lapė.

Paskirti nauji etikos sargai

Sudaryta nauja savivaldybės Etikos komisija. Jos pirmininku paskirtas Juozas Kniukšta, nariais Antanas Stankus, Rasa Kancevyčienė, komisijoje dalyvaus ir visuomenės atstovai – Jonas Purkus bei Birutė Kaminskienė.

Savivaldybės žinion nuspręsta perduoti dvi iki šiol Tauragės apskrities viršininko administracijai buvusias pavaldžias įstaigas – Tauragės apskrities socialinės pagalbos ir invalidų reabilitacijos centrą bei Skaudvilės specialiąją mokyklą.

Taryba pritarė UAB Tauragės šilumos tinklai šilumos ūkio modernizavimo planui. Į Tauragės šilumos ūkį šiemet numatoma investuoti 6,5 mln. litų: Aerodromo katilinei atiteks 1,5 mln. litų, miesto šilumos ūkio infrastruktūrai modernizuoti – 5 mln. litų.

Politikai vienbalsiai pritarė ir Tauragės bendradarbiavimui su Ukrainos Ternopilio miestu. Svarstyta ir galimybė Tauragei ieškoti draugystės partnerių su Skandinavijos miestais.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.