Meras atsitvėrė tylos siena
Įkelta:
2010-03-04
Nuotrauka
Aprašymas
Tiesioginį bendravimą su "Tauragės žinių" žurnalistais meras Pranas Petrošius laiko jo darbo trukdymu. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Kelias dienas vengęs bendrauti su „Tauragės žinių“ korespondentėmis, Tauragės rajono meras Pranas Petrošius paskelbė su žiniasklaida bendrausiąs tik per tarpininką – savivaldybės atstovę spaudai ir ryšiams su visuomene Izoliną Turauskienę. Rajono vadovo teigimu, žurnalistai trukdo jam dirbti.

– Tam, kad netrukdytumėte mūsų darbo, nusprendėme, jog nuo šiol visus klausimus prašome pateikti atstovei spaudai, – telefonu „Tauragės žinioms“ pranešė Pranas Petrošius.

„Tauragės žinių“ komanda nusprendė pasidomėti, ar toks rajono vadovo elgesys etiškas. Seimo kontrolierius Augustinas Normantas, išgirdęs mūsų klausimą, prisipažino, kad per savo darbo praktiką tokiu klausimu į jį dar nesikreipė nė vieno rajono žurnalistai.

– Galiu pasakyti tik tiek, jog toks bendravimo būdas yra galimas, bet ar galimas tik toks bendravimo būdas, nesu įsitikinęs. Žvelgiant iš bendražmogiškos srities, tai nelabai etiškas poelgis, – sakė penkerius metus Seimo kontrolieriaus pareigas einantis A. Normantas.

Konsultaciją „Tauragės žinioms“ suteikė ir žurnalistų etikos inspektoriaus padėjėjas Deividas Velkas:

– Ši situacija turi dvi medalio puses. Jei meras atsisako bendrauti be jokios objektyvios priežasties, tai gali būti traktuojama kaip atsisakymas teikti informaciją viešosios informacijos skleidėjui. Tačiau jei asmuo užsiėmęs, turi skubių reikalų arba jam atrodo, jog geriausiai informacija bus perteikta rašytiniu būdu, jis turi teisę pasinaudoti tarpininko paslaugomis. Tačiau, vengdamas tiesioginio kontakto su žiniasklaida, asmuo apriboja savo atsakymo teisę ir suvaržo savo galimybę išsakyti nuomonę. Be to, nenoras bendrauti su žiniasklaida gali pakenkti viešo asmens įvaizdžiui, – teigė D. Velkas.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.