"Lietuvos rytas" Tauragės nepalieka
Įkelta:
2010-03-01
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragėje dirbanti "Lietuvos ryto" žurnalistė Erika Baronaitė viešumon yra iškėlusi ne vieną sukrečiančią istoriją. Sonatos Jurgilienės nuotrauka

Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia, kad bendrovė „Lietuvos rytas“ vasarį atleidžia kelias dešimtis darbuotojų – žurnalistų ir techninių darbuotojų. Grėsmė netekti darbo kilo ir devynerius metus Tauragėje dirbančiai „Lietuvos ryto“ žurnalistei Erikai Baronaitei. Tačiau dienraščio Tauragės biuro atstovai tikina, kad „Lietuvos rytas“ iš Tauragės nesitraukia ir biuras ketina dirbti kaip dirbęs.

Per Lietuvos žurnalistų sąjungą išplatintame pranešime teigiama, kad dalis dienraščio „Lietuvos rytas“ darbuotojų jau atleista. „Lietuvos ryto“ generalinio direktoriaus Gintauto Mažeikos teigimu, darbuotojai atleidžiami visur, kur tik įmanoma. Sunkumai bendrovę užklupo dėl mažėjančios reklamos leidinyje ir smunkančių pardavimų.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Tauragėje dirbanti dienraščio žurnalistė Erika Baronaitė, kol kas ji nežino, ką nuspręs „Lietuvos ryto“ vadovai.

– Šiandien dar dirbu, o kas bus ateityje, nežinau, – sakė E. Baronaitė.

E. Baronaitė dienraščiui renka medžiagą ne tik iš Tauragės, jai priskirti Raseinių, Šilalės, Jurbarko rajonai.

Kad žiniasklaida šiandien išgyvena vienas sunkiausių savo dienų, sako ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

– Šie metai žiniasklaidai vieni sunkiausių. Jei pernai leidėjai dar turėjo sukaupę „lašinukų“ iš ankstesnių metų, tai šiemet jie išseko. Jei kam sekasi, tai tik reta išimtis, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo D. Radzevičius.

Žurnalistų sąjungos pirmininkas įsitikinęs, kad nors darbo pastaraisiais mėnesiais netenka vis daugiau žurnalistų, vargu ar jie ryšis atvykti dirbti į regionus.

– Esu įsitikinęs, kad geriausia žurnalistų kalvė – Vilniaus universitetas. Jį baigę žurnalistai dažniausiai lieka Vilniuje. Profesionalių žurnalistų Lietuvai labai trūksta – keliems šimtams šalies laikraščių, žurnalų, televizijoms, interneto portalams tų kelių šimtų profesionalų toli gražu nepakanka, – įsitikinęs D. Radzevičius.

Vis dėlto Žurnalistų sąjungos vadovas sako, kad geriausias perspektyvas išlikti sunkmečiu turi rajoninė spauda, visuomenei pateikianti artimas vietos žinias.

– Jei redakcijos sugebės neiti dienraščių keliu, skatins diskusijas ir gilesnį mąstymą, jos išliks. Žinoma, dirbti be profesionalų joms sunku, – „Tauragės žinioms“ sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.