Valstybės garantija - brokas
Įkelta:
2010-02-12
Nuotrauka
Aprašymas
Vytautas Balčytis: „Valstybė iš mūsų pasityčiojo“ Autorės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Kad savivaldybės darbininkai remontą atliko nekokybiškai, valdininkai sutinka Autorės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Autorės nuotrauka

Genovaitė ir Vytautas Balčyčiai kovoja su savivaldybe. Atkaklūs tauragiškiai sako nenusileisiantys ir reikalausiantys, kas jiems priklauso. Beveik šimtmetį skaičiuojančio Stoties gatvės 3-ojo namo gyventojai įsitikinę – jų namo remontui valstybės garantuotos lėšos buvo panaudotos netinkamai ir privertė nepabaigiamai varstyti valdininkų kabinetų duris.

Gimė Sibire

Senutėlis Balčyčių namas Stoties gatvėje, priešais Romos katalikų bažnyčią, mena senus laikus. Vytauto Balčyčio pasakojimu, jį dar 1931-aisiais įsigijo jo senelis.

– Man šis namas labai brangus. Jis išgyveno sunkius istorinius laikus. Jau visus dvidešimt nepriklausomybės metų už jį kariauju, – „Tauragės žinioms“ pasakojo V. Balčytis.

1948-aisiais visa Balčyčių šeima buvo ištremta į Sibirą. Po dvejų metų ten, Irkutsko srityje, gimė Vytautas. 1958-aisiais, palaidojusi tolimajame krašte močiutę ir mažąjį Vytauto broliuką, šeima grįžo gimtinėn.

– Tik Lietuvai atgavus nepriklausomybę artimųjų palaikus į Lietuvą parsigabenome, palaidojome Papušynės kapinėse. Močiutė, kadaise su seneliu pirkusi senąjį mūsų namą, jo nebepamatė. Grįžę gyvenome pas gimines. Vienuolika žmonių spaudėmės vienuolikos kvadratinių metrų kambarėlyje. Apie namo grąžinimą tuomet nebuvo nė kalbos. Ten jau gyveno svetimi, – prisiminimus pasakojo Vytautas.

Vyras prisimena skaudžių išgyvenimų – esą ryškiausias vaikystės prisiminimas, kaip su dviem kiek vyresniais draugais buvo susitarę iš Irkutsko namo į Lietuvą bėgti.

– Aš tuomet pramigau, o mano devynmečiai draugai pabėgo, traukiniais į Lietuvą parsigavo. Sunku dabar tuo patikėti, bet taip buvo, – prisimena Vytautas.

Garantuoja remontą

Namą Tauragės Stoties gatvėje jau nepriklausoma valstybė Balčyčiams grąžino 1992-aisiais. Tačiau Vytautas ir Genovaitė sako, kad 1993 metais vėl jo neteko. Esą taip atsitiko jame gyvenusių nuomininkų prašymu. Sunku šiandien suprasti, kodėl tiek ilgai užsitęsė namo grąžinimo batalijos. Balčyčiai pasakoja, kad jų skundai pasiekė net Konstitucinį Teismą, tik tuomet, 1998-ųjų kovą, jie tapo tikraisiais savo namų šeimininkais.

Per beveik penkis dešimtmečius, kol šiame name gyveno dar sovietų valdžios įkeldinti nuomininkai, jis tapo apleistas. Tačiau valstybė turtą susigrąžinusiems savininkams garantuoja jį atiduoti tinkamą gyventi. Todėl Balčyčiai ir kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę prašydami namo

remonto.

– Mes nieko svetimo nenorime. Jei įstatymas sako, kad perduodama mūsų nugyventą turtą valstybė garantuoja jo sutvarkymą, tai to ir prašome. Kiek savivaldybė sudėjo į mūsų namo remontą, nežinome, niekas mums to nesakė, tačiau koks jis, galite įsitikinti, – rodydamas valdiško remonto rezultatus „Tauragės žinioms“ kalbėjo V. Balčytis.

Dirbo tik dėl akių?

Pasak šeimininkų, namas jiems buvo grąžintas labai apleistas.

– Tačiau jei būtume bent nujautę, kad savivaldybė jį taip suremontuos, būtume nusispjovę ir patys remontavę. Manome, kad už tokią sumą, kuri buvo skirta iš mūsų visų – mokesčių mokėtojų pinigų, buvo galima atlikti puikų remontą, tačiau darbininkai dirbo tik dėl akių. Manau, kad pinigai buvo tiesiog iššvaistyti, – sakė V. Balčytis ir rodė žurnalistei darbų priėmimo aktą.

Jame iš tikrųjų yra specialios savivaldybės administracijos sudarytos komisijos sakinys – „Butas priimtas suremontuotas, darbai atlikti nekokybiškai“. Po šiuo sakiniu pasirašė komisijos nariai Romas Neverdauskas, Aivaras Preikšaitis, Stasys Šimašius, Silverijus Statkus ir Donata Dervinskienė. V. Balčyčio ir jo žmonos teigimu, „Tauragės butų ūkio“ darbininkai jų namus remontavo 4,5 metų. Esą jiems betvarkant vieną namo kampą, kitas jau imdavęs byrėti – durys sunkiai uždaromos, nuo lubų gabalais krinta tinkas, vonią ir kriauklę darbininkai atvilkę iš šiukšlyno, plytelės suklijuotos kreivai šleivai, grindų lentos išsikilnojo. Kiek kainavo medžiagos ir darbas, nelengva iš sudarytų sąmatų suprasti, kai kuriose įskaitėme, kad 1 kv. m vonios plytelių su darbu kainavo 80 Lt, 100 kv. m sienų apdaila gipsu savivaldybei atsiėjo 3189 Lt, 1 kv. m grindų – 35 Lt. V. Balčytis įsitikinęs, kad tai žvėriški pinigai.

– Iš mūsų pasityčiojo. Manėme, kad į nuomininkų nugyventą namą galėsime persikelti, susistatyti baldus ir gyventi, o dabar viską reikės iš naujo tvarkyti. Ko norėti, valdiškas darbas yra valdiškas. Niekas nuo tarybinių laikų nepasikeitė. Padėkit sužinoti, kiek remontas kainavo, – „Tauragės žinių“ prašė V. Balčytis.

Europinio remonto nežadėjo

Savivaldybės bendrovės „Tauragės butų ūkis“ direktorė Edita Zinkė puikiai prisimena ir namą Stoties g. 3, ir jo šeimininkus. Bendrovės vadovė pripažįsta, kad susikalbėjimo su šiai tauragiškiais trūko, tačiau tikina, kad ir patys namo šeimininkai savo turtu nesirūpina.

– Juk daugybė metų praėjo. Viskas per tą laiką dilo. Tačiau man atrodo, kad ir patys Balčyčiai viską darė, kad jų namas pelytų, griūtų, virstų, – E. Zinkė įsitikinusi, kad V. Balčytis iš mokesčių mokėtojų nori per daug.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus sakė jokių paslapčių neturįs – Balčyčių namo remontas savivaldybės biudžetui atsiėjo per 34 tūkstančius litų. Paklaustas, kodėl darbai už nemažas lėšas buvo atlikti nekokybiškai, A. Mosėjus atsakė:

– O savivaldybė ir neįsipareigojo padaryti europinio remonto.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.