Šokių pamokos – su tikėjimo prieskoniu
Įkelta:
2010-02-18
Nuotrauka
Aprašymas
Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Sportinių šokių kolektyvą „Skrydis“ krečia nemalonumai. Jį palikusių jaunųjų šokėjų tėvai pareiškė savo vaikus iš šio kolektyvo turėję atsiimti dėl vadovų kaltės, esą kartu su šokio pamokomis vaikai buvo mokomi baptistų tikėjimo tiesų. „Savo vaikus vedėme į sportinių šokių kolektyvą „Skrydis“, norėdami, kad jie išmoktų šokti, o į ką mums ir mūsų vaikams tikėti, mes pasirinksime patys, ką daugelis ir esame padarę“, – į Lietuvos sportinių šokių federaciją kreipėsi būrelis tauragiškių. Savo ruožtu Kauno evangelikų krikščionių baptistų bendruomenei priklausantysDanguolė ir Daivaras Linaburgiai tikina savo mokinių nemokę nieko blogo. Daivaras Linaburgis yra įgaliotasis Kauno evangelikų krikščionių baptistų bendruomenės atstovas Tauragėje.

Pasakoja apie tikėjimą

Savo pareiškime Lietuvos sportinių šokų federacijos Vykdomajam komitetui tauragiškiai rašo, kad su „Skrydžio“ kolektyvu ir jo vadovais siejo drąsias svajones: galbūt jų atžalos ne tik išmoks šokti, bet ir sieks sportinės karjeros. Pasak šokėjų tėvų, jų vaikams sekėsi gerai, jei ne tai, kad šokių vadovai įvairių užsiėmimų, kalėdinių renginių, vasaros stovyklų, kitų išvykų metu tendencingai ir įkyriai bruka vaikams savo tikėjimą. Dėl šios priežasties jų vaikai buvę priversti palikti šokių kolektyvą, kurį lankė nuo 2006 metų rudens.

Anot pareiškimą pasirašiusių penkių tėvelių, „Skrydžio“ vadovų organizuojamų renginių metu dalyvauja jiems nepažįstami asmenys, prisistatantys Linaburgių propaguojamo tikėjimo atstovais. Nepažįstamieji esą kalbasi su jų vaikais ir net įduoda raštelius su savo adresais, telefonų numeriais, elektroninių paštų adresais. Tėvai įsitikinę, kad jų vaikams tokiu būdu daroma neigiama įtaka, žalojama pasaulėžiūra.

„Norime, kad mūsų vaikai galėtų dalyvauti sportinių šokių varžybose, o ne tikėjimo intrigose. Už 2009 metų treniruotes su kolektyvu esame atsiskaitę ir neskolingi. Prašytume leisti mūsų vaikams toliau dalyvauti varžybose neprarandant kvalifikacijos“, – Sportinių šokių federacijos pagalbos prašo buvusių „Skrydžio“ kolektyvo šokėjų tėvai, mat perėję į naujus šokio kolektyvus jaunieji šokėjai nebeteko teisės tris mėnesius varžytis šokių konkursuose.

„Tauragės žinių“ pakalbinti iš „Skrydžio“ išėjusių šokėjų tėveliai buvo nekalbūs, sakė bijantys, kad šios problemos paviešinimas pakenks jų vaikams.

– Savo sūnų į kitą šokių kolektyvą pervedžiau, kadangi iš „Skrydžio“ išėjo jo šokių partnerė. Girdėjau, jog mergaitę tėvai išsivedė dėl to, kad vaikus šokio vadovai moko baptistų tikėjimo tiesų. Pats sūnus man apie tai nėra pasakojęs. Jis nėra labai atviras, – redakcijai pasakojo dvylikamečio tėvas.

Jo sūnus šį kolektyvą lankė ketverius metus.

„Nieko blogo nemokome“

Šiuo metu Danguolė ir Daivaras Linaburgiai šokti moko apie pusšimtį vaikų keturiose amžiaus grupėse. Šokio repeticijas pas juos lanko ir suaugusiųjų grupė. Šokėjų kolektyvui jie vadovauja dvylika metų, tačiau dėl jų tikėjimo esą nė karto nekilo problemų. Patys Linaburgiai korespondentei sakė savo krikščioniškų įsitikinimų niekad neslėpę.

Šokio mokytojai neslėpė, kad per kalėdinį renginį susirinkus tėvams ir vaikams aiškino šios religinės šventės prasmę. Apie krikščionybę su vaikais jie esą pasikalba ir stovyklų metu.

– Mes priklausome krikščionių evangelikų bendruomenei, kuri yra pripažinta valstybės. Nesame sektantai. Galbūt žmones gąsdina nelietuviškas žodis „baptistai“. Mes nieko blogo nemokome. Mūsų tikėjimas nesiskiria nuo kitų krikščioniškų tikėjimų, skiriasi tik apeigos. Tų pačių tėvų vaikai eina į tikybos pamokas ir mokosi tų pačių dalykų, – kalbėjo D. Linaburgienė.

Šokių vadovai tikino, kad tikėjimas niekam nėra brukamas prievarta. Jie esą tik akcentuoja krikščionybę, kas yra jų gyvenimo būdas.

– Jei tėvams nepatiko, kaip jų vaikus mokėme šokti, ar jie buvo pervilioti kito kolektyvo, tai jų pasirinkimas. Mes pikto nelaikome, tačiau yra tokios taisyklės, kad išėjus iš vieno šokių kolektyvo į kitą turi praeiti trijų mėnesių pertrauka, tik tuomet jie neprarasdami kvalifikacijos galės dalyvauti varžybose kito kolektyvo vardu. Poros, apie kurias mes kalbame, iki balandžio galės dalyvauti varžybose mūsų kolektyvo vardu. Niekas jiems neuždraudė dalyvauti varžybose. Šokių sezonas jau įpusėjęs, todėl iš tėvų pusės būtų negražu nubraukti visą mūsų darbą. Nuo pat mažiukų mes juos mokėme šokti. Tie, kurie išėjo, buvo neblogi šokėjai, – vienas per kitą kalbėjo Linaburgiai.

Šokių vadovai įspėti

Skundą dėl neva šokių vadovų skleidžiamų savo tikėjimo tiesų ir nesklandumų pereinant iš vieno šokių kolektyvo į kitą nagrinėja Lietuvos sportinių šokių federacijos Apeliacinė ginčų komisija.

– Federacijos nuostatuose numatytas laiko tarpas, kai iš vieno klubo į kitą perėję šokėjai gali dalyvauti konkursuose su nauju kolektyvu. Jei išsiskiriama nedraugišku sutarimu, tas laikotarpis trunka tris mėnesius. Jei šokėjai ir vadovai išsiskiria gera valia, po mėnesio jie gali startuoti su kitu kolektyvu. O dėl tos kitos veiklos šokių kolektyvo vadovams federacija jau išsakė savo pastabas. Tokia veikla nėra susijusi su federacija, – sakė komisijos pirmininkas Rolandas Slivinskas.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.