Senelių globos namų Tauragėje nebus
Įkelta:
2010-02-20
Nuotrauka
Aprašymas
"Rūtelės" darželio patalpose ketinama įkurdinti smurtą patyrusias moteris. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vidutė Lidžienė "Tauragės žinioms" rodė palėpėje sukrautus lovų čiužinius, turėjusius atitekti jos įkurtiems globos namams. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

[email protected]

Idėja Tauragėje, buvusio „Rūtelės“ darželio patalpose, įkurti senų, neįgalių žmonių trumpalaikės globos namus, ko gero, taip ir liks tik gražia iniciatyva. Tačiau specialiai šiai idėjai įgyvendinti 2005 metų vasarį įkurtos viešosios įstaigos „Žmogaus socialinės integracijos centras“ vadovė Vidutė Lidžienė rankų nenuleidžia. Anot jos, ne tik dėl to, kad nenori nuvilti senų žmonių, bet ir dėl šešių iniciatyvinės grupės narių įdėto darbo bei jų negęstančios vilties, kad globos namai vieną dieną atvers duris. Verslininkė V. Lidžienė pagalbos kreipėsi į europarlamentarą Viktorą Uspaskich ir Seimo narį Vytautą Gapšį. „Tauragės rajono savivaldybėje nesulaukėme nei pritarimo, nei palaikymo, o tik priešiškumą. Nepateisinome neįgalių žmonių ir jų artimųjų vilčių, praradome daug lėšų ir laiko. Patyrę daug apgaulės ir išdavystės kreipiamės į Jus pagalbos“, – parlamentarų prašo V. Lidžienė.

Nesugebėjo pasiimti 2,5 milijono litų

Tauragės viešosios įstaigos „Žmogaus socialinės integracijos centras“ projektas trumpalaikės globos namams įkurti buvo vienas iš devynių šalyje (iš 48 pareiškėjų), 2006 metais laimėjusių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atranką. Projektui įgyvendinti iš ES planuota gauti 2,5 milijono litų. Norint gauti šiuos pinigus Tauragės rajono savivaldybė šį projektą turėjo įtraukti į 2007–2013 metų regiono plėtros sąrašą. Tačiau, anot Vidutės Lidžienės, to nebuvo padaryta.

Idėjos įkurti trumpalaikės globos namus autorę dar labiau papiktino, kai savivaldybė pradėjo kurpti savo socialinių paslaugų projektą, kurio vertė – 1400000 litų, iš jų – 236458 litai savivaldybės biudžeto lėšos. Esą Tauragės rajono savivaldybė dėl nesuprantamų priežasčių atsisakė didelės paramos, o po kurio laiko vien iš savo biudžeto pasiruošė atseikėti kelis šimtus tūkstančių litų.

– Jei mūsų idėja būtų buvusi palaikyta, rajonas iš Europos Sąjungos fondų galėjo gauti 2,5 milijono litų paramą ir senelių globos namų įrengimas savivaldybei nebūtų kainavęs nė vieno cento. Tačiau visas mūsų įstaigos darbas nuėjo perniek. Mes net buvome susitarę dėl tolimesnio finansavimo iš užsienio. Toje pačioje ES finansuojamoje programoje dalyvaujantys Šilalės parapijos namai sėkmingai gavo lėšas, – „Tauragės žinioms“ pasakojo V. Lidžienė.

Anot jos, veltui buvo panaudoti Europos Sąjungos skirti 32 tūkstančiai litų techniniam projektui rengti. Esą vėjais paleistas ir ne vienas tūkstantis „Žmogaus socialinės integracijos centro“ litų.

– Aš žinau, ko jie nori, bet to nebus. Gal kažkam reikalingas sklypas geroje miesto vietoje, – užuominomis kalbėjo V. Lidžienė ir „Tauragės žinioms“ papasakojo apie ne vieną situaciją, kurios, jos manymu, leidžia suprasti, kad jos idėja buvo specialiai žlugdoma.

Negalvoja apie savo žmonių gerovę?

V. Lidžienė stebisi, kodėl rajono valdžia negalvoja apie savo rajono senų žmonių gerovę. Tam, kad būtų įkurti senų, neįgalių žmonių trumpalaikės globos namai, seneliai esą net siūlė perleisti savo namus.

– Jei mūsų idėja nebuvo palaikyta, bent jau galėjom gražiai sutarti su savivaldybe ir aš būčiau perleidusi mūsų įstaigos parengtą projektą. Savivaldybei tebūtų reikėję padengti mūsų išlaidas. Netgi būčiau padėjusi pigiau įsigyti inventoriaus, taip pat suteikusi nemažai informacijos, kurią surinkome norėdami kurti senų, neįgalių žmonių trumpalaikės globos namus, – „Tauragės žinioms“ pasakojo verslininkė.

Įkurs moterų krizių centrą

Redakcijos žiniomis, buvusio „Rūtelės“ darželio patalpose kol kas vyksta parengiamieji remonto darbai. Į vidų patekti „Tauragės žinių“ žurnalistams nepavyko – savivaldybės Socialinių paslaugų centro vadovė Nijolė Navickienė jų apžiūrėti nei fotografuoti neleido. Esą šiandien visuomenei dar nėra ko rodyti.

– Ten įsikurs moterų krizių centras. Jam bus skirti trys kambarėliai. Kartu persikels ir Socialinių paslaugų centras, – N. Navickienės teigimu, naujajame centre prisiglausti galės smurtą patyrusios moterys.

Antrajame pastato aukšte, N. Navickienės žiniomis, kursis medikai.

Paklausta, kodėl trims kambarėliams įrengti reikia tiek daug lėšų, N. Navickienė atsakė, kad atvirkščiai – pastato pirmajam aukštui atnaujinti planuojamų beveik pusantro milijono litų per mažai.

– Reikia įrengti virtuvėlę, dušus, valgomąjį. O kur dar baldai, visa elektros instaliacija, langai? – sakė N. Navickienė.

Moterų krizių centrą įkurdinti planuojama kitų metų birželį.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.