Parapijiečių prašymai – it žirniai į sieną
Įkelta:
2010-02-26
Nuotrauka
Aprašymas
Pagramantiškiai prašo prie jų miestelio bažnyčios įrengti aikštelę, tačiau jų prašymo niekas negirdi. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Pagramančio miestelio gyventojams jau keturis mėnesius nepavyksta prisibelsti į Tauragės rajono savivaldybės valdininkų širdis ir išprašyti, kad prie Pagramančio katalikų bažnyčios būtų įrengta mašinų stovėjimo aikštelė bei nutiestas takas nuo šventoriaus iki kapinių. Nors ką galima kalbėti apie prašymo patenkinimą, jei nuo pernai iš savivaldybės pagramantiškiai nesulaukė atsakymo. Kai prašymas buvo rašytas, mero pareigas ėjo Robertas Piečia.

Negavę atsakymo šią savaitę pagramantiškiai išsiuntė prašymą Seimo nariui Stasiui Šedbarui ir rajono savivaldybės Tarybai. Šis prašymas buvo viešai perskaitytas rajono Tarybos posėdyje. Ant prašymo pasirašė 198 Pagramančio, Mažonų ir aplinkinių kaimų gyventojai. Prašymą pasirašė ir parapijos klebonas Vladislovas Juškys.

Pagramančio parapijos tikintieji prašo, kad prie Pagramančio katalikų bažnyčios būtų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kadangi laidotuvių metu katafalkas ir laidojimo proceso dalyvių automobiliai turi parkuotis pagrindinėje gatvėje, dėl ko kyla grėsmė saugumui. Parapijiečiai prašo nutiesti taką nuo šventoriaus iki kapinių, kad nereiktų bristi per purvą ar žolyną. Jie teigia, kad prie kapinių reikalinga aikštelė, be to, ten nėra šiukšlių konteinerio ir tualeto. Kaimo gyventojų teigimu, gatvėje bažnyčios pašonėje reikia nustatyti vienos krypties eismą, mat siaurame kelyje neįmanoma prasilenkti su priešais atvažiuojančiomis mašinomis. Parapijiečių manymu, tereikia pastatyti kelio ženklą.

Tauragės rajono savivaldybės tarybai ir Seimo nariui S. Šedbarui pagramantiškiai rašo: „Petrošius jaučiasi teisus išsiasfaltavęs gatvę, kurioje jis gyvena. Jam yra svarbiau dar pratęsti asfaltą iki Kuturių piliakalnio negu sutvarkyti aplinką prie bažnyčios, kurios prašo Pagramančio parapijos tikintieji“.

Anot Pagramančio parapijos klebono V. Juškio, ir aikštelės, ir tako žmonės prašo jau ne vienerius metus, tik niekas į šiuos prašymus nekreipė dėmesio.

– Norisi, kad žmonių prašymai būtų išgirsti. Kai nuvažiuoju į Šilalės rajone esančius Tūbinių, Varsėdžių kaimus, gražu ir pažiūrėti. Tvarkinga ten ir šiukšlių konteineriai sustatyti, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo Pagramančio parapijos klebonas.

Kaip „Tauragės žinias“ informavo Tauragės rajono savivaldybės atstovė spaudai Izolina Turauskienė, į gyventojų prašymus savivaldybė privalo atsakyti per 20 dienų, jei nereikia rinkti papildomos medžiagos iš sprendimų, protokolų, archyvo. Prireikus rinkti papildomą informaciją atsakymo terminą savivaldybės administracijos direktorius gali pratęsti, tačiau paklausėjas apie tai turi būti informuotas.

Su meru P. Petrošiumi susisiekti telefonu nepavyko: atsiliepęs jis atsiprašydavo negalįs kalbėti, nes neturi laiko. Trečiadienio savivaldybės Tarybos posėdyje meras viešai pareiškė, kad pagramantiškiams padėti galėtų Seimo narys Stasys Šedbaras.

– Problemą galėtų išspręsti ponas Šedbaras. Jis – Seimo narys vienmandatininkas. Tada, kai jie rašė prašymą, aš meru nedirbau, – pareiškė meras.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.