Meras skundžia VTEK sprendimą ir iš posto nesitraukia
Įkelta:
2010-02-08

Pirmadienį, vasario 1-ąją, Vilniaus apygardos administracinis teismas gavo Tauragės rajono savivaldybės mero Prano Petrošiaus skundą, kuriuo jis prieštarauja pernai gruodžio 16 dieną priimtam Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimui. Sprendimas konstatuoja, kad eidamas vicemero pareigas P. Petrošius nesugebėjo suderinti viešųjų ir privačių interesų. Trauktis iš mero pareigų jis neketina ir tikina esąs išrinktas teisėtai.
Kaip „Tauragės žinias“ informavo Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovė spaudai Sigita Jancevičienė-Baltaduonė, iki pirmadienio teismas spręs – priimti ar nepriimti nagrinėti Prano Petrošiaus skundą.
– Jei teismas nuspręs skundą nagrinėti, jis turi dviejų mėnesių terminą pasiruošti procesui. Teismo posėdis, žinoma, gali įvykti ir anksčiau, – sakė S. Jancevičienė-Baltaduonė.
Savo ruožtu Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas 2009-ųjų gruodžio 22-ąją išrinktam savivaldybės merui P. Petrošiui ir Tarybai išsiuntė teikimą dėl tądien priimto sprendimo – Tauragės rajono savivaldybės mero išrinkimo. V. Kovšovo teigimu, savivaldybės Tarybos sprendimas išrinkti rajono meru P. Petrošių prieštarauja Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 15 straipsniui, kuris nustato, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti pažeidusiais šio įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, skiriami į aukštesnes pareigas, o tarnybos santykiams pasibaigus trejus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti priimami į valstybinę tarnybą.
Vyriausybės atstovas teigia Tarybai, kad jos sprendimas meru išrinkti P. Petrošių prieštarauja ir Vietos savivaldos įstatymui, kuris sako, kad savivaldybės institucijų veikla ir jų sprendimai turi atitikti įstatymų reikalavimus.
V. Kovšovas siūlo Tarybai artimiausiame posėdyje, kuris numatomas sušaukti vasario 25 dieną, svarstyti sprendimo, kuriuo meru buvo išrinktas P. Petrošius, panaikinimo klausimą.
Domėtis, kaip Tauragės taryba vykdo Vyriausybės atstovo raginimą, žada Tauragėje rinktas Seimo narys Stasys Šedbaras. Vakar Tauragėje rinkėjus priiminėjęs seimūnas „Tauragės žinias“ tikino neturįs asmeninio intereso iš posto pašalinti Tauragės merą.
– Asmeninio intereso neturiu, tačiau kaip Seimo narys domėsiuosi, ar Taryba vykdo savo prievolę – ji privalo vykdyti įstatymus. Mano žiniomis, rinkdami Praną Petrošių į mero postą Tarybos nariai žinojo, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo tuo metu jis nebuvo apskundęs, – S. Šedbaras įsitikinęs, jog skųsti VTEK sprendimą P. Petrošius nusprendė tik dėl to, kad kilo grėsmė naujajam jo postui.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.