Garbės ženklai – nusipelniusiems žmonėms
Įkelta:
2010-02-22
Nuotrauka
Aprašymas
Garbės ženklais apdovanoti septyni savo darbais nusipelnę žmonės. Sonatos Jurgilienės nuotrauka

Gausų Tauragės apskrities viršininko Garbės ženklu apdovanotųjų būrį šiemet papildė dar septyni savo darbais mūsų apskričiai nusipelnę žmonės. Kai kurie jų garsino ne tik savo kraštą, bet ir šalį. Už aktyvią ir reikšmingą kūrybinę veiklą puoselėjant kultūrą, meną, už verslo plėtrą, paramą kultūros, sporto, švietimo ir socialinei veiklai, už didvyriškus poelgius ir aukštus sporto pasiekimus šiuo ženklu nuo 2006 metų apdovanota trys dešimtys žmonių. Garbės ženklai buvo įteikti kultūros, meno darbuotojams, mokytojams, skulptoriui, tautodailininkui, kraštotyrininkui, operos ir teatro režisieriui, rašytojai, istorikui, politikui, miškų urėdui, apskrities ligoninės direktoriui ir verslininkei. Šiemet tarp septynių nominantų, kuriems atrankos komisija skyrė garbės ženklą „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“, du tauragiškiai – Jonas Liorančas ir Pranas Rindokas bei skaudviliškis Marcelinas Zelba.

Neabejingas kultūrai

Jonas Liorančas 1988 metais subūrė tauragiškius į Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Tauragės iniciatyvinę grupę. Buvo jos tarybos pirmininkas ir Lietuvos sąjūdžio Seimo narys. Organizavo Lietuvos Respublikos savivaldybių paminklotvarkininkų lygos įsteigimą, buvo jos prezidentas.

J. Liorančas visada buvo neabejingas kultūrinei veiklai. Vaidino Tauragės liaudies teatre, sukūrė dešimtis vaidmenų, yra vadovavęs Kultūros centrui.

Paskutiniuosius septyniolika metų J. Liorančas dirba Kultūros paveldo tarnyboje. Jis identifikavo istorinę valstybinę sieną, nustatytą dar 1422 metais Melno sutartimi.

J. Liorančas yra leidinių „Žvilgsnis praeitin“, „Kviečia Tauragės kraštas“, „Tauragės paveldas“, „Valstybinė siena greta mūsų 1422–2006“, „Po lemties ženklu“, „Gyvenimas greta“ autorius.

Lietuvos nepriklausomybės atgavimo dešimtmečio proga šalies prezidentas jam įteikė Nepriklausomybės medalį, o Lietuvą integravus į Europos ir Transatlantinės gynybines struktūras J. Liorančas gavo Prezidento atminimo ženklą. Nepaisant šių garbingų apdovanojimų J. Liorančas sakė, kad jam įteiktas Garbės ženklas brangiausias iš visų apdovanojimų, kuriuos yra gavęs.

Įkūrė muziejų

Kitas tauragiškis, apdovanotas garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“, – Pranas Rindokas buvo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Kęstučio apygardos Žalgirio ir Tauro būrių partizanų ryšininkas, rezervinio būrio partizanas, karys savanoris, Vorkutos lagerių politinis kalinys, Lietuvos sąjūdžio Tauragės tarybos narys ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyriaus bei filialo ilgametis pirmininkas.

P. Rindoko iniciatyva Tauragėje įamžintas Lietuvos laisvės gynėjų atminimas, vienas jų – memorialas Šubertinės kieme. Jis – Kovų ir kančių istorijos muziejaus iniciatorius ir įkūrėjas, buvęs ilgametis „Tremtinio“ choro narys.

P. Rindokas buvo apdovanotas Lietuvos kariuomenės kūrėjo – savanorio medaliu, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio vadovybių medaliais ir padėkos raštais bei Partizanų žvaigžde.

Rankinio legenda

Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus Garbės ženklo apdovanojimą įteikė irbuvusiam Skaudvilės vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojui, Lietuvos rankinio sporto pedagogui Marcelinui Zelbai.

M. Zelba laikomasLietuvos rankinio legenda.Yra dirbęsrankinio treneriu Šiaulių miesto mokykloje-internate, treniravo Šiaulių „Tauro“ vyrų rankinio meistrų komandą, kuri 1981 metais tapo Lietuvos čempione.

Treneris parengė ne vieną šalies vaikų, jaunių ir suaugusiųjų rinktinių narį. Nuo 1961 metų, kai Skaudvilėje buvo pradėtas žaisti rankinis, iki šių dienų M. Zelbos auklėtinės ir auklėtiniai 17 kartų tapo Lietuvos rankinio čempionais, 66 kartus iškovojo prizines vietas. Jo auklėtinės ir auklėtiniai žaidė SSRS moterų rinktinėse, taip pat dirba rankinio treneriais.

Už ilgametį pedagoginį pasiaukojamą darbą M. Zelba buvo apdovanotas gausybe padėkos raštų, diplomų ir apdovanojimų – ženklelių ir medalių. 2005 metais M. Zelbai įteikta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinė žvaigždė, 2008-aisiais – Lietuvos pirmosios tautinės olimpiados 70-mečio atminimo medalis.

Koncertavo Garbės ženklo nominantas

Garbios nominacijos taip pat įteiktos dviem nusipelniusiems šilališkiams, pagėgiškiui ir jurbarkiškiui.

Apdovanotųjų vardu kalbėjusi vienintelė šiemet Garbės ženklu apdovanota moteris, Šilalės meno mokyklos mokytoja metodininkė, Šilalės rajono savivaldybės Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvo vadovė Laima Andrejauskienė sakė:

– Esu laimingas žmogus, nes galėjau pasirinkti mylimą profesiją ir darbą. Kai darbas – šventė, gimsta prasmingi darbai. Manau, kad visi, kuriems šiandien buvo įteikti Garbės ženklai, tokį darbą ir dirba.

Renginio svečiams ir Garbės ženklo nominantams koncertavo 2007 metaisšiuo ženklu apdovanotas kraštietis kraštotyrininkas Albinas Batavičius su kolegomis.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.