Dėl muziejaus vadovo posto kausis du kandidatai
Įkelta:
2010-02-20
Nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Petras Jokubauskas. Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vidas Narbutas. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Penktadienį, vasario 26-ąją, vyksiančio konkurso Tauragės krašto muziejaus direktoriaus postui užimti rezultatų laukia visa rajono kultūros bendruomenė. Varžytis dėl muziejaus direktoriaus kėdės panūdo du kandidatai – šiandien vis dar Kultūros centrui vadovaujantis Petras Jokubauskas ir Kultūros vertybių apsaugos departamento Tauragės teritorinio padalinio vadovas Vidas Narbutas.

Kiša koją P. Jokubauskui

Paklaustas, ar konkurse dalyvauja rimtai nusiteikęs, Vidas Narbutas nuo „Tauragės žinių“ skaitytojų neslėpė dar apie tai galvojantis.

– Dar svarstau apie tai. Jau šešerius metus vadovauju Kultūros vertybių apsaugos departamento Tauragės padaliniui. Juk sakoma, kad kas septynerius metus reikia keisti darbą, – sakė V. Narbutas.

Ką keistų savo vadovaujamoje įstaigoje, jei laimėtų konkursą, V. Narbutas neatskleidė, tačiau patikino, kad pirmiausiai suburtų muziejaus tarybą, kurią sudarytų žymūs Tauragės krašto žmonės. Tai būtų patariamoji muziejaus direktoriaus taryba.

V. Narbutas – istorikas. Istorijos paslapčių mokėsi Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. Įstojęs į universitetą 1987-aisiais, jį baigė tik prieš šešerius metus.

Kandidatas į muziejaus direktoriaus postą neslėpė, kad dalyvauti konkurse apsisprendė ir dėl to, kad į šį postą taip pat pretenduoja prieštaringai vertinamas Petras Jokubauskas.

– Tai buvo viena priežasčių, kodėl dalyvauju konkurse, – „Tauragės žinioms“ sakė V. Narbutas.

Iš anksto nekomentuoja

Kol kas laikinai Tauragės krašto muziejui paskirtas vadovauti ir dėl nuolatinio šios įstaigos posto kovosiantis P. Jokubauskas į kalbas su „Tauragės žiniomis“ nesileido.

– Dabar negaliu nieko pasakyti. Absoliučiai ta tema nekalbu. Čia, žinote, kaip vykstant policijos tyrimui, kol jis nebaigtas, negalima apie tai kalbėti. Paskui dar apkaltins, kad įtakoju konkurso rezultatus, – „Tauragės žinioms“ sakė P. Jokubauskas.

Tačiau muziejaus ateities viziją P. Jokubauskas atskleidė turįs, ją raštu išdėstęs konkurso komisijai.

– Daug ką muziejuje reikia keisti. Rezultatų gerų šiandien nėra. Norint jų, reikės įdėti daug darbo, – savo planus apibūdino Kultūros centro direktorius.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.