Atliekų surinkimo konkurse dalyvavo net latviai
Įkelta:
2010-02-08

Pagaliau įvyko Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro skelbtas atliekų vežimo konkursas. Nors konkurse buvo pareiškę norą dalyvauti rekordiškai daug dalyvių, ne vieną kartą jis buvo atidėtas. Viešųjų pirkimų tarnyba buvo įpareigojusi patikslinti kai kurias konkurso sąlygas, sulaukta pretenzijų iš konkurso dalyvių.
Konkurse dėl atliekų surinkimo ir nugabenimo į sąvartyną iš visos apskrities dalyvavo 35 dalyviai: norinčiųjų vežti atliekas iš Tauragės – 11, iš Jurbarko ir Šilalės – po 9, Pagėgių savivaldybės – 6.
Pasak Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Leono Leikaus, trečiadienį buvo atplėšti konkurso dalyvių vokai, tačiau pasiūlymai dar neperskaityti, neįsigilinta, ar pareiškėjai atitinka kvalifikacinius reikalavimus, technines specifikacijas. Šūsniai dokumentų perskaityti, anot direktoriaus, reikės nemažai laiko. Kada bus paskelbtas nugalėtojas, neaišku.
Tauragiškių buitines atliekas į sąvartyną nori vežti 11 įmonių iš visos Lietuvos – Jurbarko, Šilalės, Marijampolės, Šiaulių, Mažeikių, Trakų, Klaipėdos, taip pat dabartiniai vežėjai – Tauragės UAB „Dunokai“. Konkurse dalyvavo ir įmonė iš Latvijos. „Dunokai“ atliekas rinks tol, kol bus paskelbtas konkurso nugalėtojas. Pagal pasiūlytą kainą pastaroji bendrovė – trečia. Už tonos atliekų surinkimą ir pristatymą į sąvartyną „Dunokai“ ketina prašyti 70 litų be PVM. Mažiausiai – 55 litų (be PVM) už toną prašo UAB „Šilalės komunalinis ūkis“, UAB „Jurbarko komunalininkas“ – 62 litų (be PVM). Didžiausią kainą – 158,84 Lt (be PVM) įrašė sostinės bendrovė „VSA Vilnius“, latviai už tonos atliekų surinkimą ir nuvežimą į sąvartyną norėtų 119,97 Lt (be PVM).
Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius L. Leikus neslėpė, jog mažiausiai užsiprašiusiems konkurso dalyviams teks pagrįsti prašomą kainą, kad vėliau nekiltų netikėtumų.
Vidutiniškai per mėnesį „Dunokų“ mašinos iš Tauragės į sąvartyną atveža 650–800 ir net 1000 tonų atliekų. Per mėnesį iš visos apskrities į sąvartyną vidutiniškai atvežama apie 2000 tonų, kai kuriais mėnesiais – 2500.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.